Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Современная история Украины (в т.ч. АТО на Донбассе)
Аватара пользователя

Влад Бевх
Полковник
Полковник
Сообщения: 8867
Зарегистрирован: 23 май 2019
Поблагодарили: 30319 раз
Карма: +16/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Влад Бевх » 17 апр 2023, 23:33

154732 - Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25502
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76676 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 08 янв 2024, 00:57

А вже 5 років!!!
П'ять років тому, 6 січня 2019 року, Вселенський патріархат Варфоломій підписав Томос про автокефалію об'єднаної Православної Церкви України.
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост


Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25502
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76676 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 08 янв 2024, 01:17

Який хороший екскурс в історію :good: Короткохвилинний, але змістовний. Від давнини до наших днів.

Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Аватара пользователя

Warisdeath
Генерал-полковник
Генерал-полковник
Спонсор форума
Спонсор форума
Сообщения: 25502
Зарегистрирован: 22 мар 2017
Поблагодарили: 76676 раз
Карма: +14/-0

Церковные страсти. Томос, РПЦ, УПЦ.

Где Warisdeath » 05 май 2024, 02:21

8 097 церков, пов’язаних з країною-агресоркою, досі діють на території України за даними Єдиного держреєстру. Від початку великої війни їх кількість зменшилася всього на 685 громад. Найбільше церков перейшло до ПЦУ у Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

На початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церков Московського патріархату. З них лише 685 перейшли до Православної Церкви України.

Пік переходів відбувся у 2023 році — тоді до ПЦУ навернулося 386 громад. Проте з грудня минулого року по квітень 2024 їх кількість зросла всього на 96 церков.

Найбільше установ змінили своє релігійне спрямування у Київській області — 164, а також Хмельницькій та Вінницькій — 155 та 75 відповідно.

Изображение

Натомість досі 8 097 церков в Україні пов’язані з країною-агресором. Найбільше таких релігійних установ на Донеччині — 683 громади. Далі йдуть Дніпропетровська та Вінницька області — по 526 церков на кожну.

Изображение

Попри таку велику кількість діючих проросійських церков лише 22 з них вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні.

Ще для 42 церков Мін’юст самостійно доповнив назви на кшталт «РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАНА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ» — усі з них у Чернівецькій області. До слова, ще 7 громад самостійно змінили своє найменування з примусового на попереднє. А три церкви після такого перейменування перейшли до ПЦУ.

Контекст:
Напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україні вступили в силу зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації». Згідно з новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до Московського патріархату. У протилежному випадку такі зміни вносяться примусово — й організація отримує примітку в ЄДР до своєї офіційної назви «РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАЛА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ)».

Нагадаємо, 19 жовтня 2023 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт 8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. Нині він готується до другого читання.

Джерело: Опендатабот

:diablo:
Сьогодні-завтра десятки тисяч вірян підуть святити пасочки до агентів ФСБ, заплатять їм данину та вкотре послухають пропаганду про голубів миру та братні народи.

Але заборонити їх не на часі, це ж "утіснєніє прав вєрующіх" :mad:
Я знаю про всі негаразди своєї країни, але не вважаю можливим під час війни ганьбити її ні в публічних постах, ні в публічних місцях. Я - не помічник ворогу.


Ссылка:
BBcode:
HTML:
Скрыть ссылки на пост
Показать ссылки на пост

Вернуться в «Современные события в Украине (в т.ч. АТО на Донбассе)»